Jak sprawdzić, która wtyczka spowalnia Twoją stronę

WordPress daje nam możliwość instalacji wielu wtyczek. Liczba ich jest ogromna, jedne są płatne, inne darmowe. Jednak niektóre wtyczki mogą spowolnić Twoją stronę lub nawet przeszkodzić WordPress’owi w prawidłowym działaniu (np. biała strona po zalogowaniu).

baza wtyczek wordpress

Zaprezentuję Ci darmowy plugin, dzięki któremu dowiesz się, która wtyczka spowalnia Twoją stronę.

Mowa o: P3 (Plugin Performance Profiler)

instalacja p3 plugin

Kliknij obrazek, aby pobrać wtyczkę P3.

Wtyczka jest doskonałym narzędziem do sprawdzenia wydajności zainstalowanych wtyczek. Aby skorzystać, ze skanowania wejdź w  WYGLĄD -> NARZĘDZIA -> P3 Plugin Profiler . Obsługa sprowadza się do kliknięcia przycisku Scan Now. Mamy możliwość skanowania automatycznego lub ręcznego. Skanowanie automatyczne w moim przypadku trwało ok 30 sekund (w zależności od ilości wtyczek). Na koniec zobaczymy komunikat i klikamy View Results.

wyniki skanowania wtyczki p3

Podsumowanie skanowania jest obszerne. Zobaczymy kilka zakładek i wykresów. Istnieje opcja wysłania wyników e-mailem. P3 zapisuje również historię naszych testów, dzięki czemu możemy wybrać optymalne wtyczki.

Tak wygląda raport skanowania 4-ech wtyczek:

szczegółowy raport skanowania wtyczką p3

Kliknij, aby powiększyć

Czy wiesz już, z której wtyczki zrezygnujesz w zamian za szybsze działanie strony?

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. qwertummm pisze:

    U mnie w tej wtyczce co chwilę się coś sypie, a to wykresy się nie pokazują a to inne problemy. napisana jest tak, że w chodzi w jakieś konflikty z innymi wtyczkami.

    Co do obciążenia, największe obciążenie i spowolnienie ze wszystkich wtyczek generuje bardzo popularna wtyczka Advanced Custom Fields.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *