Jak zmienić sortowanie wpisów WordPress

WordPress do sortowania postów używa daty publikacji. Gdy prowadzisz blog, opisujesz aktualności i wydarzenia, chronologia wpisów jest oczywista. Niekiedy nie zależy Ci na rozmieszczeniu treści według dat i być może potrzebujesz posortować swoje treści według innego schematu. Możesz to zrobić, edytując posty i zmieniając daty publikacji. Jeśli masz dużo wpisów, metoda ta może być bardzo czasochłonna. Poniżej opisuję wtyczkę Post Types Order do ręcznego sortowania wpisów.

Instalacja wtyczki

instalacja wtyczki o recznego sortowania

lub

 

Zaraz po instalacji i włączeniu wtyczki zobaczysz komunikat o wymaganej konfiguracji.

powiadomienie o wymaganej konfiguracji wtyczki

Konfiguracja i obsługa

Na ekranie konfiguracji wtyczki dostępne są 3 opcje.

  • Minimum Level to use this plugin (Ustawienie praw użytkowników do sortowania wpisów. Jeśli ustawisz najwyższy poziom – Administrator, to nikt poza tą grupą nie może sortować),
  • Admin Sort (odznaczenie spowoduje, że w kokpicie we WSZYSTKIE WPISY będzie sortowanie po dacie, ale na stronie sortowanie wybrane przez Ciebie. Zaznacz jeśli wszędzie chcesz widzieć swoje sortowanie)
konfiguracja-wtyczki

Konfiguracja wtyczki Post Types Order (powiększ)

Gdy wtyczka jest skonfigurowana, możesz przejść do nowej opcji w menu WPISY -> RE-ORDER. nowa opcja w menuMetodą “przeciągnij i upuść” zarządzaj kolejnością swoich wpisów i zatwierdź przyciskiem UPDATE.

ręczne sortowanie wpisów

 Od tej chwili Ty decydujesz o kolejności swoich wpisów. Szybko i wygodnie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *